VREC-DZ600 de la Pioneer este o cameră de bord de înaltă performanță Full HD cu 1 canal, constând dintr-o cameră frontală cu un ecran LCD de 1,5 inchi care se montează direct în interiorul parbrizului față și un unghi larg de vizualizare de 160 °, permițându-vă să captura date pe care alte camere nu le pot face.
O altă caracteristică utilă este modul de noapte al Pioneer. VREC-DZ600 înregistrează cu sensibilitate ridicată, (WDR / HDR), și folosește un senzor SONY „STARVIS”, pentru a regla constant calitatea imaginii pentru a înregistra cea mai bună imagine posibilă, chiar și pe timp de noapte.
Nu vă mai faceți griji că vă întoarceți la un vehicul parcat cu avarii, fără să știți ce s-a întâmplat. VREC-DZ600 de la Pioneer include funcția Mod parcare Pioneer, o funcție care ține supravegherea în timp ce sunteți plecat. Modul de parcare permite înregistrarea evenimentelor chiar și atunci când este parcat pentru a vă oferi protecție atunci când vehiculul nu este vizibil.
VREC-DZ600 include, de asemenea, GPS și Wi-Fi încorporat, concepute astfel încât să vă puteți conecta smartphone-ul prin aplicația exclusivă Pioneer „Dash Camera Interface” Verificați videoclipurile înregistrate sau configurați Dash Camera pe ecranul unui iPhone compatibil sau Smartphone Android™.
VREC-DZ600 include un card microSD de 16 GB.
Specificații
Cameră de bord cu 1 canal
Dash CamFront Dash Cam cu 1 canal, care înregistrează partea frontală.
Full HD
Full HD Pe lângă instalarea unui senzor CMOS care realizează o sensibilitate ridicată, acest produs înregistrează în Full HD (1920 x 1080p) cu aproximativ 2 milioane de pixeli de înaltă rezoluție, astfel încât să puteți înregistra caractere clare de înaltă calitate, cum ar fi o plăcuță de înmatriculare, în timpul zilei. sau noaptea.
Unghi larg de vizualizare de 160°
Unghi de vizualizare larg de 160° Înregistrați cantități mai mari de informații cu mai puține puncte moarte, cum ar fi o motocicletă care trece din stânga sau din dreapta sau un pieton sau o bicicletă care sare afară.
Modul de noapte
Modul pe timp de noapte Când conduceți pe drumuri sau în tuneluri, plăcuța de înmatriculare și condițiile din jur sunt înregistrate clar. Prin adoptarea senzorului SONY CMOS „STARVIS™” acest produs este potrivit pentru conducerea pe timp de noapte.
Senzor SONY „STARVIS” (față și spate)
Senzor SONY „STARVIS” (față și spate) Se folosește un senzor SONY CMOS „STARVIS™*” care vă oferă imagini detaliate și capturi video, în special pe timp de noapte. *Camera frontală și spate pe Pioneer VREC-DZ700DC.
Gamă dinamică largă (WDR)
Wide Dynamic Range (WDR) Îmbunătățește intervalul dinamic de lumină și întuneric și corectează imaginile, compensând „supraexpunerea” și „subexpunerea” care apar atunci când luminozitatea se schimbă brusc, cum ar fi noaptea, sau la intrarea sau ieșirea dintr-un tunel.
Interval dinamic ridicat (HDR)
High Dynamic Range (HDR) Îmbunătățește intervalul dinamic de lumină și întuneric și corectează imaginile, compensând „supraexpunerea” și „subexpunerea” care apar atunci când luminozitatea se schimbă brusc, cum ar fi noaptea, sau la intrarea sau ieșirea dintr-un tunel.
Mod parcare
Mod parcare Liniște sufletească că vehiculul dvs. este supravegheat în timp ce sunteți plecat. Când vehiculul este parcat, după detectarea mișcării cauzate de vibrații, acesta va înregistra automat un eveniment pentru o perioadă fixă de timp utilizând bateria internă încorporată.
GPS
GPS Înregistrați cu precizie informații importante, cum ar fi poziția dvs. curentă, viteza vehiculului, direcția de deplasare și timpul.
Wifi
Wi-Fi Wi-Fi încorporat pentru a vă conecta smartphone-ul printr-o aplicație exclusivă Pioneer Dash Camera*'. Verificați videoclipurile înregistrate sau configurați Dash Camera pe ecranul unui smartphone compatibil iPhone sau Android™. * Este necesar un smartphone compatibil. Disponibilitatea aplicației depinde de țara dvs.
Card MicroSD inclus
Card MicroSD inclusPioneer include un card microSD de 16 GB în acest produs.
Cameră de bord cu 1 canal
Full HD
Unghi larg de vizualizare de 160°
Modul de noapte
Senzor SONY „STARVIS” (față și spate)
Gamă dinamică largă (WDR)
Interval dinamic ridicat (HDR)
Mod parcare
GPS
Wifi
Card MicroSD inclus
Calitatea imaginii Full HD (1920 x 1080p)
Unghi de vizualizare Orizontal 130°, Vertical 68°, Diagonala 160°
Senzor SONY "STARVIS"
Valoarea F F2.0
Frecvența cadrelor (fps) 27,5 fps
WDR de corectare a imaginii
Tip cameră frontală
Mecanism de pivotare a camerei
Ecran LCD color de 1,5".
Aplicația pentru smartphone Aplicația „Dash Camera Interface” Pioneer
Senzor G
Înregistrare sunet activată / dezactivată
Moduri de înregistrare Continuă / Eveniment / Manual / Parcare
Timp de înregistrare continuă 1 minut / 3 minute / 5 minute
Timp de înregistrare a evenimentului Primele 30 de secunde, ultimele 30 de secunde
Timpi de înregistrare manuală Primele 30 de secunde, ultimele 30 de secunde
Timp de înregistrare în modul de parcare Primele 30 de secunde, ultimele 30 de secunde
Înregistrare supraveghere parcare: baterie încorporată până la 90 de minute
Înregistrare supraveghere parcare: Mod de securitate 24/7 Kit opțional de cablu dur [Număr de model TBC] vândut separat
Format de înregistrare video MP4 (H.264, MP3)
Captură de imagini statice
Format de imagine statică JPEG
Setarea datei și orei
Înregistrare video în buclă
Începe automat înregistrarea
Card MicroSD inclus 16 GB
Capacitate card MicroSD 16 GB până la 128 GB
Compatibilitate carduri MicroSD Carduri de memorie MicroSDXC / microSDHC clasa 10
Avertisment privind formatul cardului MicroSD
Baterie încorporată
Timp de încărcare completă a bateriei Aproximativ 4 ore
Capacitate baterie încorporată 750 mAh
Consum de energie Aproximativ 2,5 W (aproximativ 4,5 W la încărcare)
Tensiune de alimentare 12 V / 24 V DC
Tip conexiune de alimentare Cablu de alimentare pentru încărcător de trabucuri
Lungimea cablului de alimentare 5 m
Unghi de instalare permis 30° până la 60°
Temperatura de funcționare -10° până la +60°
Dimensiuni (L x A x A) 78,6 mm x 77,3 mm x 47,4 mm
Greutate 118 g (excluzând suporturile de instalare etc.)
Interfață grafică cu utilizatorul (GUI) Limbi Engleză Marea Britanie / Franceză / Germană / Spaniolă / Rusă
Accesorii (vândute separat) Kit cablu dur [Număr model TBC]
Ce se află în cutie Cameră frontală / Suport de montare / Cablu de alimentare pentru brichetă / Card MicroSD / Ghid de pornire rapidă / Document de garanție / șervețel de curățare